نحوه ثبت انواع وام در سامانه جیب

به دلیل اینکه اکثر کاربران سوالات متنوعی را در مورد وامها ارسال میکنند در این خبرنامه قصد داریم توضیحات جامعی را برای ثبت انواع وام برای شما کاربر عزیز ارائه دهیم.

وام دریافتی از بانکها،موسسات، شرکتها و اداره ها

برای تعریف این نوع وام کافیست که عنوان وام، مبلغ وام، نام بانک یا موسسه، تاریخ شروع وام، تعداد اقساط پرداخت شده و باقی مانده، تاریخ موعد قسط و مبلغ هر قسط را وارد کنید و دکمه ثبت را فشار دهید.

اضافه نمودن به درآمد متناظر : در صورتی که وام را به تازگی دریافت کرده اید و قرار میباشد از این به بعد این مبلغ را خرج کنید این تیک را بزنید تا به صورت اتوماتیک این وام به درآمدهای شما اضافه شود. ولی در صورتی که وام را قبلا دریافت کردید و پول وام را خرج کرده اید و در حال حاضر فقط اقساط وام را پرداخت میکنید این تیک را بردارید.

یادآور : در صورتی که میخواهید اقساط این وام در موعد سررسید برای شما اطلاع رسانی شود این گزینه را فعال انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه طبق تنظیمات یادآور شما اقساط برای شما ایمیل میشود و در صورتی که بسته پیامک دریافت کنید علاوه بر ایمیل برای شما پیامک نیز ارسال میشود و با این کار دیگر نگران عدم پرداخت به موقع اقساط خود نخواهید بود

وام پرداختی به افراد

در صورتی که شما پولی را در قالب وام به فردی میدهید و قرار است فرد ماهیانه مبلغی را به حساب شما واریز کند  این نوع وام در اصل یک قرض میباشد که قرار است در چند نوبت تسویه شود پس شما باید یک طلب(قرض دادن) در سیستم تعریف نمایید و موعد پرداخت طلب را زمان آخرین پرداخت قرار دهید و هر موقع فرد برای شما واریزی داشت به میزان مبلغ واریزی طلب را تسویه کنید.

تعریف وام خانوادگی یا صندوق قرض الحسنه

این نوع وام به این صورت میباشد که هر فرد هر ماه مبلغی را به صندوق واریز مینماید و در انتها یا ابتدای هر ماه قرعه کشی صورت میگیرد و مبلغ صندوق به فرد برنده شده در قرعه کشی تعلق میگیرد و این عمل تازمانی که تمام افراد وام را دریافت کنند انجام میشود.
برای تعریف این نوع وامها کافیست مانند وام دریافتی از بانکها و موسسات و شرکتها و اداره ها عمل نمایید و تیک  گزینه اضافه شدن به درآمد را بردارید در این صورت وام به درآمد شما اضافه نمیشود و هنگام  دریافت وام کافیست به صورت دستی یک درآمد با گروه وام اضافه نمایید در این صورت این نوع وامها نیز به راحتی مدیریت میشود.

مدیریت دیرکرد،کارمزد سالانه و اقساط اضافی پرداخت شده
برخی از وامها مشمول جریمه دیرکرد، کارمزد سالانه، اقساط اضافی میباشد برای مدیرت این موارد کافیست بعد از ایجاد وام در لیست وام بر روی گزینه لیست اقساط کلیک کنید و در صفحه باز شده یک قسط تعریف نمایید و برای اینکه این قسط از اقساط اصلی تفکیک پذیر باشد کافیست که در توضیحات جریمه دیرکرد، کارمزد سالانه، اقساط اضافی و یا هر توضیح دلخواه را ذکر نمایید به این صورت شما به راحتی میتوانید کلیه اقساط و دیرکرد ها و … را به راحتی مدیریت نمایید.